Rama merr pjesë në Samitin e NATO-s në Bruksel: Shqipëria vlerësohet për…

SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Samitin e NATO-s në Bruksel dhe nga aty ka treguar se Shqipëria është vlerësuar për kontributin e saj në rritjen e buxhetit  të mbrojtjes.

Rama samiti i NATOS

Postimi i Ramës në Facebook

Bruksel, SAMITI I NATOS – Shqipëria vlerësohet shumë pozitivisht për kontributin e saj në programin e Aleancës; rritjen e buxhetit të mbrojtjes; pjesëmarrjen me 13% të trupave të veta në frontet e përbashkëta; qasjen aktive kundër terrorizmit dhe ektremizmit të dhunshëm.

Duke vlerësuar lart marrëveshjen e arritur mes Athinës e Shkupit, Shqipëria mbështet nisjen e procedurave për anëtarësimin sa më parë në NATO të Republikës së Maqedonisë së Veriut.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakRiorganizohet akademia, Dalipi merr drejtimin e ekipit U-19
Artikulli tjetër“Çfarë mendon për Elvana Gjatën?”, reperja Tayna përgjigjet: Një herë në 10 vjet...  

S'KA KOMENTE

Comments are closed.