Rama me tone të forta ekipit të Ministrisë së Bujqësisë dhe krerëve të bashkive: Mblidhni rrobat dhe ikni në fshat, ça keni bërë?

SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama ka lëshuar kritika të forta dhe për ekipin e Minsitrisë së Bujqësisë dhe për Kryetarët e Bashkive, duke u thënë se nuk kanë bërë asnjë punë për fshatin.

Rama tha se nuk duan vetëm rrugë dhe ujë, por s’kanë bërë ansjë projekt.

RAMA PS

“Ekipi i Ministrisë së Bujqësisë të mos ikë në shpi, të mos shkojë, të marrë rrobat dhe të iki në fshat të luftojë atje dhe të ulet dhe tu bëjnë dokumentet që ata nuk i bëjnë dot. Ça do u thoni pas një viti, kryetarët e bashkive, të çohet njëri të ma thotë, sa projektet keni bërë me ta, që janë të gjitha të bëshme, reforma nuk ehte reformë që bashkia të bëj rrugë e të çoj ujin në fshat”, ishte kjo dekalrata e Ramës.

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.