Rama i përgjigjet sërish Metës: Humoret vulgare thjesht rikonfirmojnë se është nxitës i kësaj goditjeje të çmendur

Apr 7, 2021 | 15:15
SHPËRNDAJE

edi rama konf

UPDATE/ Deklaratës së Presidentit Ilir Meta se prononcimin e tij do e jepte sot nga Vlora, për situatën e krijuar pas ndërprerjes së punës në Rinas sepse kontrollorët e trafikut ajror janë në grevë, i është përgjigjur sërish në rrjetet sociale kryeministri Edi Rama.

Sipas Ramës, “humoret vulgare të IM thjesht rikonfirmojnë se IM është nxitës i kësaj goditjeje të çmendur e s’ka shqiptar që s’e kupton pse”.

Postimi i kryeministrit Edi Rama ne Twitter:

Humoret vulgare të IM ndërkohë që një grup i nxitur prej tij dhe Saliut, kanë kryer aktin e rëndë të bllokimit të aktivitetit të aeroportit “Nënë Tereza”, thjesht rikonfirmojnë se IM është nxitës i kësaj goditjeje të çmendur e s’ka shqiptar që s’e kupton pse! Po s’do ia dalin jo!

***

“Ilir, je një nga dy nxitësit e kësaj goditjeje të çmendur”- Rama i përgjigjet Metës: T’i harrosh rrëzimin e Qeverisë dhe shtetit

Kryeministri Edi Rama reagoi sërish për çështjen e protestës së kontrollorëve të trafikut ajror, duke iu përgjigjur këtë herë Presidentit Ilir Meta.

Me një postim në Twitter, Rama e quan Metën “një nga dy nxitësit e kësaj goditjeje të çmendur, në kërkimin e palodhur të rrëzimit të qeverisë e të vetë shtetit!T’i harrosh të dyja!”.

Postimi i plotë i Ramës

“Ilir,dokrrat me injorimin e kërkesave të pseudosindikatës së kontrollorëve dhe predikimet për mosndërprerjen e punës në aeroport nuk pinë ujë!Je një nga dy nxitësit e kësaj goditjeje të çmendur, në kërkimin e palodhur të rrëzimit të qeverisë e të vetë shtetit!T’i harrosh të dyja!”

***

“Duan mbylljen e aeroportit për të mos ardhur vaksinat!”-Rama: Organizatorët do të kallëzohen penalisht. Saliu gjuan me gurë digjitalë dhe Iliri fsheh dorën

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas protestës së kontrollorëve ajrore të Rinasit, duke u shprehur se sabotimi i Aeroportit “Nënë Tereza” nuk do të tolerohet.

Kreu i qeverisë paralajmëroi organizatorët se do të kallëzohen penalisht dhe do të përballen me ligjin. Rama akuzoi si frymëzues të kësaj lëvizje presidentin Ilir Meta dhe ish-kryeministrin Sali Berisha.

Frymëzuesit e kësaj lëvizjeje të çartur çartiste, Saliu që gjuan me gurë digjitalë dhe Iliri, që hedh gurin e markës “Leshko” dhe fsheh dorën, duan mbylljen e aeroportit për të mos ardhur vaksinat!”, shkruan Rama në dy postime të njëpasnjëshme në “Twitter”.

Statuset e Ramës në “Twitter”

Sabotimi i rëndë i aktivitetit të Aeroportit “Nënë Tereza” nuk do të tolerohet! Frymëzuesit e kësaj lëvizjeje të çartur çartiste, Saliu që gjuan me gurë digjitalë dhe Iliri, që hedh gurin e markës “Leshko” dhe fsheh dorën, duan mbylljen e aeroportit për të mos ardhur vaksinat!

Organizatorët do të kallzohen penalisht dhe do të përballen me ligjin, që ndalon rreptësisht ndërprerjen e aktivitetit të kullës nga ana e kontrollorëve! Të tjerët duhet të vendosin menjëherë: O me shtetin në punë o me antishtetin në një proces penal për cënim të sigurisë kombëtare!

Rama 78

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

4 KOMENTET

  1. RRENA ME BISHT AEROPORTI KONTROLLOHET NGA RAMA, KJO ESHTE LEVIZJE MASHTRUESE PER TE FAJSUAR OPOZITEN

  2. Ore rama ore hajvan. Ore mban pergjegjesi per cfare nxjerr nga goja ti??! Ore ke fakte qe e lidh me saliun? Apo pergojon presidentin. Nqs le nxirri ti shohin te tere shqiptaret. Ne te kundert je nje palaco qe greven e 65 personave qe ju ke ulur rrogen me 80% dhe qe kane familje per te mbajtur ti e sulmon dhe e etiketon si me i keqi diktator.
    Ti e di shume mire pse sja thua popullit qe buxheti i albkontrolkit varet nga organizmi eurokontroll te cilit i jane bllokuar asetet per shkak te ceshjtes beketi? Se duhet te paguash 110 mln euro
    Po paske qene funderrine fare ti dhe kjo balluku.
    Egërsira

  3. Rilindjane mandatin e shtate do u ktheje shqiptareve aeroportin e Rinait.Perpara per suksese te tjera,si ne Kukes.Vlore,Sarande,Gjirokaster,Korce ,KUcove edhe Gjader,ku aereplanet ulen cdo dite!?

Comments are closed.