Rama e nis ditën me projektin e Teatrit të ri Kombëtar, ja mesazhi që jep

SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur si urim mengjesi per sot pamjet nga projekti per Teatrin e ri Kombetar prezantuar nje dite me pare.

Ai shkruan sot se teatri i ri do te jete një nga teatrot më të bukur bashkëkohorë të ndërtuar rishtas në Europë.

“MIRËMËNGJES dhe me këto pamje nga projekti i Teatrit të ri Kombëtar, që do të transformojë gërmadhat ekzistuese në një nga teatrot më të bukur bashkëkohorë të ndërtuar rishtas në Europë, ju uroj një ditë të mbarë ?”- shkruan Rama. 

1 2 3 4 6 7 8 9

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakLexoni faqen e parë të gazetës “Panorama” dhe “Panorama Sport”
Artikulli tjetërTurqia ka gati planin e ri: Në prill, me lejen e Zotit do të fillojmë...

2 KOMENTET

  1. KY NUK ESHTE TEATER POR ESHTE NJE GJETJE GJASME MODERNE TE INSTALACIONEVE TE RAMES E DHE TE ERIT ME 4 KLAS FILLORE…….KY NUK QUHET POMPOZ POR GARAZH…..!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. PROBLEM ESHTE SE CFAR KOSTO DO TE KETE TEATRI I NGRITUR NGA PRIVATI DHE SI DO TE MANAXHOHET, NGA SHTETI PASI SHUME HERE KEMI PARE QE PRIVATI HEDHE LUMIN DHE NE FUNDE DO TE BEJE NJE GARAzh TE MADHE DHE DO TE JETE SI GERMADHE POSHTE KULLAVE LLUKSOZE …
    TEATRI DUHET TE JETE TEJET POMPOZ PER TI QENDRUAR KOHES NE TE KUNDERT PRIVATI TE PIRDHET DHE SHTETI TE MARE BORXH DHE TA BEJE ME KETO PARAMETRA …QE NESER TE MOS NA QESHIN FEMIJET TANE …!!!!!KY NUK ESHTE TEATER POR ESHTE NJE GJETJE GJASME MODERNE TE INSTALACIONEVE TE RAMES E DHE TE ERIT ME 4 KLAS FILLORE…….KY NUK QUHET POMPOZ POR GARAZH…..!!!!!!!!!!!!!!!!

Comments are closed.