Rama doli personalisht në treg, Vasili nxjerr foton nga një tjetër kënd: Shiheni si filmohet. Shko Edi te Infektivi

| 15:42
SHPËRNDAJE

rama treg5

Kryeministri Edi Rama kishte zgjedhur që paraditen e kësaj të mërkure të dilte personalisht në disa zona tregtare të Tiranës, ku u ka kërkuar qytetarëve që ka takuar atje të mos dalin nga shtëpitë.

Sipas tij, problem vijon të mbeten pensionistët që dalin duke rritur riskun që u kanoset më shumë kësaj grupmoshe.

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili nga ana tjetër ka një kërkese për kreun e qeverisë shqiptare, që ai të shkojë e të takojë, t’u japë kurajo mjekëve dhe infermierëvë në spitalin Infektiv, në vijën e parë të zjarrit me koronavirusin.

Në një postim në rrjetet sociale, Vasili shkruan:

Edi shko te infektivi, mbeshteti heronjte dhe ne se trembesh shkojme bashke!

Edi Rama u thoshte shqiptareve :

“Ju lutem ecni fillikat në rrugë pa u ndalur askund”!

Ndersa po vete Edi Rama del me nje tufe sejmenesh rreth e perqark dhe sigurisht edhe me nje qe do ta filmoje çfaqjen e tij.

rama treg vasili

Edi ata qe kane nevoje per mbeshtetje jane mjeket, infermieret dhe sanitaret e spitalit infektiv heronjte sic i kane pagezuar me te drejte.

Edi shko takoji, shko ne spitalin infektiv jepu mbeshtetje dhe kurajo ne sakrificen e jashtezakonshme te tyre.

Ti thua jemi ne lufte dhe ti udheheq luften.

Shko Edi komandanti i luftes ne spitalin infektiv shko atje heronjte po te presin.

Po nuk pate kurajo,guxim e trimeri dhe po tu desh shkojme edhe bashke, po nuk vajte dot vetem.

P.S shiheni foton e Edit si filmohet mes sejmeneve

 

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

1 KOMENT

  1. Si puna e asaj anektodes qe tregohej ne kohen e Monizmit-;per Hoxhen——-Beni sí t'ju them une dhe mos beni sic bej une-.

Comments are closed.