Radhë kilometrike në Kakavijë, makinat arrijnë deri në Jorgucat. Qytetarët të indinjuar

| 8:37
SHPËRNDAJE
 

Prej tri ditesh tashme vijon situata kaotike me radhe kilometrike ne piken e kalimit kufitar te Kakavijes.trafiku-gjiro-2-770x397

Shqiptaret presin me ore te tera deri ne mberritje prane pikes doganore ku duhet t’i nenshtrohen tamponit per te hyre ne Greqi. Ata shprehen te indinjuar, per protjen e gjate ne nje mot te nxehte e ne kushte te pafavorshme.

Mengjesin e sotem mesohet se vargu i makinave ka shkuar deri në fshatin Jorgucat, në drejtim të Sarandës.

Situata eshte keqesuar jo vetem per shkak te procedures se tamponit, por edhe mbyllja e kësaj pike kufitare të palës greke gjatë natës, nga ora 22:00-06:00.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.