Qyteti që iu shtua sot hartës së koronavirusit në vend, të infektuar çifti nga Tropoja. Burri, punonjës në SHISH, kurse gruaja…

| 11:45
SHPËRNDAJE

Tropoja eshte qyteti me i ri qe i eshte shtuar sot hartes se perhapjes se koronavirusit ne vendin tone.Mjeket infektivi1-Covid=Koronavirus1

“Harta e të prekurve nga COVID-19 është shtrirë tashmë edhe në Tropojë”- tha paraditen e sotme Eugena Tomini nga
Instituti i Shëndetit Publik, duke konfirmuar se ne kete qytet jane tashme dy raste te prekur me virusin.

Nderkohe qe ABCNews ben me dije se te infektuarit jane nje cift bashkeshortesh, të moshës 48-50 vjeç, nga qyteti i Bajram- Currit.

Ata janë banorë në lagjen “Partizani” të këtij qytet. Burri që është infektuar nga Koronavirusi është punonjës i Shërbimit Informativ në Tropojë, ndërsa gruaja është arsimtare.

Këtë njoftim e ka bërë të ditur Kryetari i Bashkisë Tropojë Rexhe Byberi

 

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.