VIDEO- “Qytetarët e Ballkanit të udhëtojnë lirshëm në Evropë pavarësisht…”/ Rama kërkesë ministrit gjerman: Përçoje këtë mesazh

May 27, 2021 | 18:58
SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama i kërkoi ministrit gjerman për Evropën, Michael Roth që Bashkimi Evropian të mos i ndaj qytetarët e Ballkanit sa i përket atyre që kanë bërë lloje të ndryshme vaksinash.

Deklaratat e tij u bënë gjatë një konference për shtyp në Kryeministri pasi vizitës së zyrtarit të lartë gjerman në Tiranë.

Pamundësia e qytetarëve të Ballkanit për të udhëtuar normalisht në Evropë për shkak të ndarjes së tyre në dy kategori, kategoria e atyre që kanë bërë vaksinë perëndimor dhe kategoria e atyre që kanë bërë vaksinë lindore. Uroj që të mos ndodhë këtu dhe kërkoj ta përçoni këtë mesazh. Nuk ka pse të ndahen njerëzit në kategori”- tha Rama.

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/