Qeveria rrëzoi dekretin e Metës, reagon LSI: Ramë, pse e pështyve premtimin, dil dhe..

SHPËRNDAJE

Kreu i grupit parlamentar te LSI-se, Petrit Vasili ka reaguar sot ashper kunder kryeministrit Rama, nje dite pasi qeveria rrezoi dekretin e presidentit për rishqyrtimin e ligjit të tatimit të të ardhurave te lojërat e fatit.

Petrit Vasili

“Rame pse e peshtyve premtimin?? Qeveria ulerin “Rrofte bixhozi” dhe tregon injorancen e saj ne kufijte e idiotesise kur thote me gojen plot qe 15% mbi 10 lek eshte me e madhe se 15% mbi 100 lek”- shkruan Vasili me nje shenim ne faqen e tij ne FB.

Postimi i Vasilit 

Qeveria ul tatimin dhe ulerin: rrofte bixhozi. Kryeminister ku je futur, dil dhe fol?!

Qeveria ne parlament rrezoi dekretin e presidentit.
Dekreti kerkonte te mos ulej tatim fitimi per bixhozin dhe te mos inkurajohet bixhozi si fenomen shkaterrues per vendin.
Gojetaret shkollepaket te qeverise ne parlament pranuan te poshterohen perpara popullit dhe mbrojne bixhozin,qe shkaterron familjen dhe nxjerr nga xhepat e varfer te shqiptareve mbi 135 milion euro.
Në 2013 kur filloi operacioni i policisë, ‘Fundi i Marrëzisë’, në Rama mashtroi pa ulodhur dhe tha se “askush nuk do ndalonte këtë aksion, derisa asnjë shqiptar të mos lërë asnjë qindarkë në kumar.”
Qe nga 2013 numri i pikave te basteve nga 928 u rrit ne 4230 dhe 135 milion euro perpihen atje.
Rame ku je??
Rame pse e peshtyve premtimin??
Qeveria ulerin “Rrofte bixhozi” dhe tregon injorancen e saj ne kufijte e idiotesise kur thote me gojen plot qe 15% mbi 10 lek eshte me e madhe se 15% mbi 100 lek.

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.