“Qeveria, armike e qytetarëve”- Vasili publikon fotot e Ramës pa maskë: Kryeministri gjobit shqiptarët, por jo veten e tij!

Mar 17, 2021 | 16:20
SHPËRNDAJE

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka publikuar në facebookun e tij dy foto të kryeministrit Edi Rama, i cili në daljet e tij mediatike është paraqitur një herë me masë dhe një herë pa të.

pjimage (2)

Teksa e cilëson qeverisjen armike të qytetarëve, Vasili thotë se ndërsa mbi 100 mjijë shqiptarë janë gjobitur për mos mbajten e maskës, ndaj Ramës nuk është marrë asnjë masë administrative.

Postimi i plotë:

Rama gjobit shqiptaret, por jo veten e tij!!(FOTO).

Shiheni vete kete harbutin, qe guxon e flet per rregullat e Pandemise.

Eshte po i njejti harbut kryeminister, i cili po ne ambient te hapur flet nje here me maske dhe nje here pa maske.

Apo ky eshte kryeminister dhe nuk gjobitet.

Ndersa mbi 100 mije shqiptaret jane gjobitur pa meshire nga sejmenet e ketij harbutit.

Eshte po ky harbut, qe largon dhunshem gazetaren Edona Haklaj, ndersa per masken per veten ka standart tjeter.

Çfare kryeministri, cfare qeverisje e ndyre, armike e qytetareve!!

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/