Qëlloi me armë bashkëfshatarin dhe u arratis. Policia gjen automatikun dhe identifikon autorin

Aug 21, 2020 | 8:27
SHPËRNDAJE

Identifikohet nga policia autori i plagosjes se nje dite me pare ne Bishnicë.

Policia ben me dije se ka shpallur në kërkim autorin e dyshuar të ngjarjes, shtetasin  A. Ç., rreth 35 vjeç. policia korce

Më datë 21.08.2020, rreth orës 02:00, në një lokal në fshatin Bishnicë, pas një konflikti të çastit shtetasi A. Ç., rreth 35 vjeç, dyshohet se ka plagosur me armë zjarri tip automatik shtetasin B. Sh., i cili aktualisht ndodhet në Spitalin e Pogradecit, jashtë rrezikut për jetën.

Autori i dyshuar është larguar me shpejtësi nga vendngjarja, ndërkohë arma e zjarrit është gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale.

Nga ana e Policisë, po punohet intensivisht për kapjen e shtetasit A. Ç., si edhe sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/