Punimet në Tiranë-Durrës/ Sot nis faza e tretë, ja ku devijohet dhe si të kaloni (VIDEO)

SHPËRNDAJE

Riparimi i shtresave asfaltike në aksin Tirane – Durrës në kuadër të projektit të mirëmbajtjes me performance të Bankës Botërore ka rinisur sot ne oren 06:00 te mengjesit fazen e trete e punimeve ne segmentin Maminas – Sukth ne drejtimin Tirane – Durres.

12

ARSH dhe Rrugorja njoftojne gjithe te inetersuarit te kene parasysh devijimet e rruges dhe se si duhet te qarkullojne per te mos pasur probleme.

autostrada Tirane Durres autostrada Tirane Durres autostrada Tirane Durres

Deklarata e plotë

ARRSH njofton se ka nisur sot puna per riparimin e shtresave asfaltike te demtuara ne Maminas-Sukth. Edhe njehere keshillat per drejtuesit e mjeteve per te mos shkaktuar probleme me trafikun.

1.  Bllokimi/Devijimi i trafikut do te filloje ne oren 06:00 te dites se hene date 18/06/2018.

2.  Trafiku ne drejtim Tirane-Durres devijohet ne kryqezimin e Maminasit ne drejtim te rruges dytesore.

3.  Automjetet qe udhetojne nga Tirana ne drejtim te Durresit duhet te futen ne nenkalimin e Maminasit ( Lalezit) te Autostrades dhe te vazhdoje ne rrugen dytesore deri ne kryqezimin e Sukthit dhe ne vazhdim mund te dalin perseri ne autostrade ose te vazhdojne ne rrugen dytesore.

4.  Ky devijim do te vazhdoje deri diten e Enjte date 21/06/2018

5.  Trafiku i mjeteve te renda te trasportit qe vjen nga Fushekruja te devijoje te karburant Kastrati ne Vore e te ndjek rrugen nepermjet nenkalimit Vore, Marikaj, Sukth, 4 Rruget e Shijakut.

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.