Publikohet foto/Ky është shqiptari që akuzohet për vrasjen me hanxhar të ish-partneres ukrainase dhe të dashurit të saj grek

Oct 14, 2020 | 9:24
SHPËRNDAJE

Ky është shqiptari, i dyshuar për vrasjen e ish-parneres së tij ukrainase dhe të dashurit të saj të ri grek.

fonias_loutraki

Sipas policisë, ai është i moshës 45-50 vjeç dhe ka qenë më parë i dënuar për drogë dhe grabitje.

Por që pas lirimit nga qelitë e burgut ai nuk kishte pasur më probleme me ligjin deri ditën e ekzekutimit me hanxhar të masazhistes 43-vjeçare, Fotini-Svetlana dhe farmacistit 42-vjeçar në Loutraki.

Siç raportojnë mediat greke, shqiptari e kishte planifikuar deri në detaje vrasjen e dyfishtë.

Ai kishte udhëtuar nga Mykonos në Loutraki, dy javë më parë, për të monitoruar nga afër lëvizjet e ukrainases, e cila i kishte kërkuar ndarjen.

Sipas hetimeve të policisë, shqiptare dhe 43 vjeçarja nuk ishin takuar më që nga koha kur jetonin të dy në Mykonos.

LEXO EDHE: 

Shqiptari i dyshuar e ndoqi çiftin si hije për ditë të tëra pa u kuptuar deri në momentin e vrasjes/ Detaje nga plani “satanik”

 

Detaje të reja nga vrasja mizore e çiftit në Greqi. Mediat greke: 45 vjeçari shqiptar dyshohet se…

Shqiptari masakroi me hanxhar çiftin e biznesmenëve/ Zbardhet dëshmia e nënkryetarit të Bashkisë: Gruaja bleu një tokë për të ndërtuar një shtëpi. Synonte…

© Panorama.al

Te lidhura