Rama i përgjigjet Bashës për Tahirin: Kush prek në dërrasë të kalbur… (i përmend Alimuçën)

SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama ia ka dhënë përgjigje pyetjes së radhës së kryedemokratit Basha, se pse nuk flet më për Saimir Tahirin.

Rama-Tahiri

 

“Ca të flas unë për Saimir Tahirin, detyra ime apo e jotja është, është detyra e atyre që po e hetojnë Tahirin dhe nuk të ka caktuar njeri ty të bësh as gazetarin as prokurorin dhe as gjykatën supreme, por e bën se pushteti është e vetmja gjë që të interesin dhe për atë e bën llum gjithçka, me ca të jenë, nuk të intereson asgjë tjetër, kurse unë them që jemi shumë ndryshe, unë dhe ti, Beqja të ka ftuar të provosh në gjykatë ato që ke thënë për të, avokati i thotë nuk ka gjë Luli me Ilirin këto janë politike dhe mbrohesh si skuthat me statusin e gazetarit. Gazetar je ti, kriminalizon këdo dhe mbrohesh si gazetar. Unë nuk bëj dot atë që bënte Saliu me ty, kur ishe akuzuar nga prokuroria, unë se kam bërë kurrë dhe nuk kam për ta bërë, kam cfarë kam unë opinionet e mia për mënyrën se sis vepron është cështje tjetër, kam folur për qëndrimin në këshill për mandatet dhe kam mbaruar aty, i takon drejtësisë, gazetarëve por jo ty, e partisë tënde”.

Rama i ka thene se gjithcka e le ne dore te drejtesise dhe nuk del ne mbrojtje te askujt, pasi sipas tij kush shkel ne derrase te kalbur duhet te perballet me drejtesine.

‘Sikur Alimuçën që del në përgjigjet e Habiljave ta kishte kushëri vjehrra ime do kishe ardhur këtu e do kishe bërë namim, unë s’ta kam përmenduar kurrë”- tha Rama.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakDeputeti i PD-së ‘provokon’ kolegen e PS: Si ta bën dora t'a votosh këtë buxhet?
Artikulli tjetërNgjela: Ka të dhëna se Berisha e Basha u blenë nga grekët, morën një ishull dhe...

1 KOMENT

 1. Ne s popull me te vertete jemi edhe Qorra edhe Budallenj.
  Jemi qorra sepse n'a i kane zene syte "sukseset" dhe "arritjet" e papara kurre me pare te kesaj qeverie.
  Jemi budallenj qe nuk i kuptojme te mirat qe n'a ka sjelle kjo qeverisje e cila mendon nate e dite vetem per ne. Jemi aq budallenj sa per te mbijetuar shkojme dhe punojme per 2000 leke ne fushat e kanabisit , ku rrezikojme te kalbemi per nje dekade ne burg, jemi aq budallenj sa edhe femrave te familjes j'u kemi blere gershere dhe i kemi futur te seleksionojne bimen e hashashit dhe amballazhojne ate.
  Jemi aq budallenj sa shesim ate pak mall qe kemi dhe j'a japim nje trafikanti, i cili, me nje kamion frigorifer n'a con ne Angli apo kudoqofte sa me larg.
  Jemi aq budallenj sa leme kete " parajse" ketu dhe shkojme jetojme ne cadra ne France, Belgjike, Hollande etj. ne pritje te azilit.
  Jemi aq budallenj sa nuk shkojme te punojme ne njerin nga qindramijerat e vendeve te punes te hapura duke treguar qe vec te tjerash jemi edhe dembele.

Comments are closed.