“Protesta në Rinas, dështim i Ramës”- Kryeministri i përgjigjet Bashës: Xhagajdurët bëjnë ligjin! Luli, një kukull që e kurdisin…

Apr 8, 2021 | 18:55
SHPËRNDAJE

Kryeministri i është përgjigjur kryedemokratit Lulzim Basha, i fundit ky që tha se çfarë po ndodh në Rinas me kontrollorët e Albcontroll është një tjetër dështim i Edi Ramës.

Rama tha se Basha është një ‘kukull’ që e kurdisin, ndërsa shtoi se rreziku që Shqipëria të humbasë siç ka humbur në të shkuarën është real, nëse qytetarët nuk zgjedhin që të votojnë PS-në.

Rama: Thash sot në mëngjes se xhagajdurët janë ata që bëjnë ligjin andej, ndërkohë që Lulin e kanë nxjerrë para dhe bën sikur nuk sheh se çfarë ndodh dhe del e thotë e patë ca ndodh në Rinas është përgjegjësi e Ramës.

Një kukull që e kurdisin, një herë flet, një herë nuk flet, një herë bën sikur s’kupton. Shumë thotë pse merresh me të, flisni për ca do bëni ju, por ky është një dallim i madh që duhet të jetë shumë i qartë, sepse rreziku është real, nuk është imagjinar që Shqipëria të humbasë përsëri siç ka humbur në të shkuarën nëse i jep një shans tjetër atyre që i kanë pasur të gjitha shanset.

LEXO EDHE:

“Ajo që po ndodh në Rinas është dështimi i radhës”- Basha: Në 25 prill do vendosim të anëtarësohemi në BE apo të vazhdojmë me Ramën për…

 

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.