Pronësia në Gjirin e Lalzit ku do investonte biznesmeni libanez do hetohet

SHPËRNDAJE

Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka dhënë urdher per hetim administrativ lidhur me sqarimin e situates se pronesise mbi truallin ne Gjirin e Lalzit, ku do te investonte shoqeria OMNIX.

manjani

Manjani urdheron mbledhjen e informacionit zyrtar nga arkiva e Agjencise se Trajtimit te Prones (ATP).

Informacioni do t’i kerkohet edhe ZVRPP Durres.

Urdhri parashikon nisjen e inspektimit per sqarimin e legjitimitetit te vendimeve te gjykates se Durresit.

Konkluzionet e hetimit administrativ do te behen te ditura ne perfundim te procedurave ligjore.

Investimi në Gjirin e Lalzit u bë shkak që biznezmeni libanez të rrihej në mënyrë barbare në mes të rrugës nga persona ende të panjohur, duke i kërkuar që të largohej nga vendi ynë.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakRezultate mbresëlënëse/ 'Italianët s'po gjejnë më parcela me hashash'
Artikulli tjetërPërplasje në Mirditë, autori plagos të riun dhe 'arratiset'

S'KA KOMENTE

Comments are closed.