PROFIL/ Kush është Edison Memolla, i besuari i Partisë Socialiste që fitoi me rezultat rekord në Rrogozhinë

Mar 7, 2022 | 9:40
SHPËRNDAJE

GAZETA SHQIPTARE/ Partia Socialiste zyrtarizoi më 28 janar të këtij emrat e 5 kandidatëve në garën për zgjedhjet e pjesshme vendore që do të mbahen në 6 bashki të vendit, ku për Bashkinë e Rrogozhinës vendosi për emrin e Edison Memollës.

edisonmemolla

Ky i fundit do t’ia shpërblente besimin selisë rozë, pasi nga rezultatet e zgjedhjeve të djeshme rezultoi se, Memolla mori besimin e 5401 qytetarëve të Rrogozhinës, ose 60.3% duke siguruar një fitore bindësi.

Në vend të dytë pasi Memollës u rendit kandidati i Lulzim Bashës, Ferdinand Saraçi me 1959 vota, dhe i treti Hekuran Xhani i ‘Shtëpisë së Lirisë’ së Sali Berishës me 1594 vota. Kjo është e vetmja bashki ku Lulzim Basha e ka mundur Sali Berishën.

Por, fushata e Memollës nuk do të kalonte aq paq, pasi vetëm disa ditë para zgjedhjeve, në media u publikua telefonata e kandidatit socialist, i cili ndërhynte për të mos ia ndërprerë energjinë një banoreje sepse është në muaj zgjedhjesh.

Në një bisedë telefonike dëgjohet një grua që i kujton kandidatit të Partisë Socialiste, Edison Memolla premtimin për mosndërprerjen e energjisë, në këmbim të votës për zgjedhjet e 6 marsit. Telefoni kalon tek elektricisti, të cilit Memolla i kërkon që të mos…

LEXONI PROFILIN E PLOTE NE FAQEN E GAZETES SHQIPTARE

 

© Panorama.al

Te lidhura