“Problemet e njerëzve shkojnë përtej korrupsionit galopant”, prokurorja Imeraj mesazh të fortë

| 9:56
SHPËRNDAJE

imeraj

Nga tryeza “bashkë kundër dhunës”, drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës, Elisabeta Imeraj dha mesazhin se problemet e përditshme të shoqërisë shkojnë përtej atyre që shfaqen cdo ditë në media dhe që lidhen me problemet e njerëzve të drejtësisë dhe asaj që trumbetohet si korrupsioni galopant.

“Në media flitet shpesh për korrupsionin, por njerëzit jetojnë dhe kanë problematika të përditshme që shkojnë përtej problemeve që lidhen me atë që quhet korrupsioni galopant.

Dhe këto probleme janë po aq të rëndësishme sa të atyre njerëzve që mbushin gazetat dhe ekranet e televizioneve përditë, ndaj edhe dhuna ndaj grave është një fenomen që duhet trajtuar më shpesh”.

Deklarata e prokurores vjen ne nje moment qe prokurore dhe gjyqtare jane nen ethet e procesit te vettingut i cili ka nxjerre nga sistemi shume perfaqesues te organeve te drejtesise.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.