Problem siguria për finalen e Ligës së Konferencës/ Alarmi do të jetë i lartë nga e hëna e 23 majit

May 13, 2022 | 23:13
SHPËRNDAJE

Çështja e tretë, më e rënda, ka të bëjë me sigurinë. Marrëdhëniet mes tifozëve të Fejnordit dhe Romës nuk janë të mira, veçanërisht pasi holandezët shkatërruan qendrën e kryeqytetit në vitin 2015.

tifoyet

Klubi i Roterdamit është shumë i revoltuar me UEFA-n për menaxhimin e biletave, por duket se pjesa më e rëndësishme e tifozëve ia ka dalë të kapë një të tillë. Dita më e rrezikuar është pa dyshim ajo e ndeshjes, megjithëse alarmi do të jetë i lartë nga e hëna e 23 majit.

PANORAMASPORT.AL
© Panorama.al

Te lidhura