Prishen planet për plazh? Surprizat e motit për fundjavën, ja çfarë ndodh

SHPËRNDAJE

Fundjava sipas parashikimeve nuk do te jete aq e mire per plazh. Meteoalb parashikon se e shtuna paraqitet me kthjellime dhe vranesira te shpeshta, me te dukshme gjate mesdites.

moti_1494310724-6514741

Pasditja sjell shtim te vranesirave ne territor duke gjeneruar kryesisht gjate mbremjes dhe oreve te para te nates, shira te perkohshem te cilat do te jene edhe rrebeshe afatshkurtra.

E diela, vijon ne te njejtat kushte te motit deri ne mesdite kur pritet qe ne pjesen me te madhe te vendit te ri-kthehet moti kryesisht i kthjellet.

Temperaturat e ajrit do të pesojne mengjesin e se shtunes, nje renie me 2 – 3 gradeC por nje renie me rreth 6 gradeC sjellin oret e mesdites.

E diela gjate mengjesit sjell 2 – 3 grade C renie por mesdita nuk pritet te sjelle ndryshime te ndjeshme.

Ne rang territori pritet qe minimumi te ulet ne 12 – 13 gradeC ndersa maksimumi te ngjitet deri ne 33 gradeC.

Te lidhura

 

Artikulli paraprakNdarja nga jeta e njeriut të afërt të Berishës, rrëfimi i motrës: Lidhja e ngushtë me Saliun
Artikulli tjetërDeputeti Rakipi aksidentoi me vdekje kalimtarin, deklarata e fortë e PD: Mik i Ramës, po fshihet ngjarja

S'KA KOMENTE

Comments are closed.