Primaret e PD për Bashkinë e Tiranës / Belind Këlliçi në balotazh me Ilir Alimehmetin. (Rezultati)

Dec 5, 2022 | 1:32
SHPËRNDAJE

Kandidati i Partise Demokratike per zgjedhjet lokale te 14 majit në Bashkinë e Tiranës do te percaktohet pas balotazhit te raundit te dyte.

kellici-alimehmeti

Belind Kellici dhe Ilir Alimehmeti kane marre me shume vota se pese kandidatet e tjere ne gare, por asnjeri prej tyre nuk ka marre me shume se gjysmen e votave te vlefshme, duke bere keshtu qe fituesin ta percaktojne ne raundin e dyte.

Ne perfundim te numerimit te rreth 8500 fleteve te votimit te vlefshme, Kellici ka marre 4040 vota, Ilir Alimehmeti 2196 vota dhe Gerti Bogdani 1819 vota.

Rezultatet e primareve për Tiranën:

Adriana Kalaja – 128 vota

Belind Këlliçi – 4040 vota

Enkelejda Fejzo – 66 vota

Fatmir Merkoçi – 35 vota

Gerti Bogdani – 1819 vota

Ilir Alimehmeti – 2196 vota

Julian Deda – 157 vota

Të pavlefshme – 29 vota

Votues gjithsej – 8470

auto_finalja1670199851-472x350

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura