“Presidenti pushkatoi Luan Ramën në Vlorë” – Kryeministri Rama flet për përplasjen brenda Lëvizjes Sociale për Integrim

Apr 15, 2021 | 22:47
SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama foli për situatën e zgjedhjeve dhe përplasjen brenda strukturave të LSI-së në Vlorë.

rama 3

I ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, Rama u shpreh se Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka pushkatuar politikisht kandidatin për deputet, të renditur të parin në listë, Luan Ramën.

Rama: Metën President e kanë zgjedhur votat e tij dhe të PS patjetër. Nëse PS do t’i kishte votat nuk do të zgjidhte atë President. Ishte zgjedhja më e mirë për opozitën, por unë nuk e dija që do vinte puna deri në këtë pikë, që me prapa veprim dhe me prapamendim pushkaton Luan Ramën në Vlorë. Iku Luan Rama, u pushkatua.

Si u pushkatua?

Rama: Luan Rama u pushkatua politikisht me pushkë druri u ekzekutua.

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/