Pas përplasjes në zyrat e FRD-së/ Presidenti Meta poston videon e 2 Marsit: Kur populli ka frikë nga qeveria aty ka tirani

Mar 12, 2021 | 20:16
SHPËRNDAJE

Duke postuar një video nga mitingu i 2 prillit të vitit të shkuar, Presidenti i Republikës, Ilir Meta thekson se kur populli ka frikë nga qeveria aty ka tirani.

ilirmetaaa

Kur populli ka frikë nga qeveria aty ka tirani. Kur qeveria ka frikë nga populli, aty ka LIRI, aty ka DREJTËSI”- shkruan Meta.

Postimi i Presidentit vjen pas incidentit që u regjistrua gjatë ditës së sotme në ambientet e ndërtesës ku ka zyrat Partia Fryma e Re Demokratike dhe ku kreu i Shtetit u përplas me policinë Bashkiake.

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/