Presidenti Meta: Krimet që po tronditin rëndë opinionin, duhen të zbardhen menjëherë

May 12, 2021 | 15:31
SHPËRNDAJE

Ilir Meta- Konferenca-Perplasja-Yuri-Kim-Zgjedhjet-25-prilli (5)

Presidenti Ilir Meta ka reaguar për ngjarjet e rënda që kanë tronditur vendin tonë ditët e fundit. Në një postim në rrjetet sociale, kreu i shtetit thotë se në qytetet kryesore të vendit krimi ka marrë revansh.

Për këtë arsye, kreu i shtetit kërkon “masa të menjëhershme reaguese dhe parandaluese, nga të gjitha institucionet e ngarkuara me ligj për mbrojtjen e rendit dhe të sigurisë publike”.

Sipas Presidentit Meta, ngjarjet që po tronditin rëndë opinionin, “duhen të zbardhen menjëherë nga drejtësia dhe duhet të marrin dënimin më të rreptë ligjor”.

POSTIMI I PLOTE

Revanshi i krimit në qytetet kryesore të vendit kërkon masa të menjëhershme reaguese dhe parandaluese, nga të gjitha institucionet e ngarkuara me ligj për mbrojtjen e rendit dhe të sigurisë publike.

Autorët e këtyre krimeve duhet të ndalohen sa më parë dhe aktet kriminale të konsumuara në zemër të qyteteve tona, që po tronditin rëndë opinionin, duhen të zbardhen menjëherë nga drejtësia dhe duhet të marrin dënimin më të rreptë ligjor.

LEXONI EDHE: Publikohen pamjet e plota të atentatit në Vlorë! Pas breshërisë me kallashnikov, nga “BMW”-ja dalin dy persona! Një dëshmitar afrohet tek viktima dhe…

LEXONI EDHE: Pritë pranë shtëpisë/ Bashkëshortja e 41-vjeçarit të ekzekutuar në Elbasan tregon nga spitali minutat e tmerrit: Kujtuam se ishte aksident, por një burrë me armë…

 

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/