Prapaskenat/ Ronaldo te Junajtid, akordi u ndal nga… Zhoze Murinjo

SHPËRNDAJE

Juventus përfitoi nga dëshira e Kristiano Ronaldos për sfida të reja dhe derdhi 100 milionë euro në arkat e Realit për ta rrëmbyer portugezin. Manovra juventine është lehtësuar disi edhe nga Hoze Murinjo.

ronaldo-murinjo-kniga-telegraf

Sipas “Daily Mirror”, drejtuesit e Mançester Junajtidit kanë qenë pranë transferimit të sulmuesit në “Old Trafford”, por bisedimet janë penguar nga Zhoze Murinjo. Ka qenë pikërisht “Speciali” që ka ndaluar transferimin, duke i hapur kështu rrugën drejt Torinos.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakSkocia gradon kapitenin e ri para ndeshjes me Shqipërinë, i beson shiritin futbollistit të Liverpulit
Artikulli tjetërValutat “fundosin” lekun, euro në nivelin më të lartë që kur BSH ndërhyri në treg

S'KA KOMENTE

Comments are closed.