Policia gjen pitonin gjigant duke ruajtur fermën e kanabisit të shqiptarëve

| 18:20
SHPËRNDAJE

Gjykata penale e Liège dënoi Ludovick, 32 vjeç, me 18 muaj dënim me kusht për pjesëmarrje me bashkëpunëtorët në grabitjen e një plantacioni kanabisi në Regné në qytetin e Vielsalm për një palë të tretë.

p-2

Ludovick u dha idenë bashkëpunëtorëve të tij për të vendosur gjurmues në makinat e shqiptarëve, të cilët kishin ngritur plantacionin e kanabisit në një ish-fermë dhe kishin marrë pjesë në sulm.

Disa shqiptarë i kishin ofruar André D., një fermer lokal që t’u jepte me qira fermën. Fermeri pranoi ofertën. Në janar 2019, Calogéro u informua për krijimin e një plantacioni kanabisi. Ai vendosi të shkonte dhe të vidhte bimët me të tjerët. Ludovick dha idenë për të vendosur gjurmues në një nga automjetet e tregtarëve. Më 8 janar 2019, një komando me njerëz me kapuç dhe të armatosur shkoi në vend për të vjedhur 1,500 bimë.

Telefoni celular i Ludovick u bllokua në vend. Ishte në kontekstin e një rasti krejt tjetër, në lidhje me zhurmën gjatë natës, që policia u interesua për Calogéro. Ai ishte nën dy urdhra kapje. Përveç kësaj, ai ishte i armatosur dhe posedonte lëndë narkotike.

Autoritetet kryen kontrolle të bashkëpunëtorëve të tij. Gjatë hyrjes në plantacionin e kanabisit, policia gjeti një piton 60 kg rreth 6 metra i gjatë që ruante bimët.

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.