Polemikat për Super Ligën, presidenti i Milanit jep dorëheqjen nga…

May 7, 2021 | 9:28
SHPËRNDAJE

Paolo Skaroni do të japë dorëheqjen nga posti që ka në bordin e Ligës Italiane të futbollit. Shkak kanë qenë polemikat që pasuan lajmin e pjesëmarrjes së Milanit në Super Ligë.

skaron

Me shumicën e klubeve kundra, presidenti kuqezi e ka parë si vendim të duhur dorëheqjen e cila gjithsesi mund edhe të refuzohet.

Kjo lëvizje e Skaronit është parë edhe si strategji e Milanit për të mos pasur askënd në Ligë në rast skualikfimi, siç përflitet, së bashku me Juventusin për shkak se janë ende në grupin e ekipeve që nuk janë larguar nga Super Liga.

 

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/