Polemikat për penalltinë e Juventusit në fund, ish-arbitri italian: Nuk ishte 11-metërsh, Ricoli e tha vetë që…

| 23:48
SHPËRNDAJE
 

Milani dhe Juventusi e mbyllën në barazim ndeshjen mes tyre, e cila ishte e vlefshme për gjysmë-finalen e parë në Kupën e Italisë.86465178_3020677057966717_7958807586147401728_n

Një ndeshje e cila dhuroi spektakël, por edhe polemika të shumta. Bardhezinjtë barazuan në minutën e 91’, teksa Ronaldo kthehu në gol një penallti të fituar vetë, pas prekjes me dorë nga Kalabria.

Pikërisht ky episod ngjalli polemika të shumta, teksa në analizën e tij, ish-gjyqtari i italian, Ticiano Pieri u shpreh: “Për mua nuk ishte penallti.f1c4523ca16fdfa23bae940b27085cee-57698-95723157c8ebcac4750156d2b21ac04e

Ricoli në një takim që ka pasur me arbitrat para pak kohësh, ka diskutuar një rast identik si ky sot, të ndodhur në ndeshjen Kaljari-Bresha, tha se nuk ishte penallti. E njëjta gjë vlen edhe për rastin e sotëm”, u shpreh Piero.

PANORAMASPORT.AL

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.