“Po vret Europën brenda nesh”- Luçiano Boçi reagon për sulmin ndaj “Prestige Resort”: Është goditje ndaj medias së lirë dhe gazetarisë

Dec 1, 2022 | 9:46
SHPËRNDAJE

bociKryetari i Grupit Parlametar të PD-së, Luçiano Boçi ka reaguar për sulmin ndaj “Prestige Resort’, duke e quajtur ai të si një sulm ndaj vijës editorial të mediave të “Hysenbelliu Group”, pjesë e së cilës janë News24, Balkanweb, Gazeta Panorama dhe Gazeta Shqiptare.

Luçiano Boçi thekson se ky sulm i paprecedent është “të vrasësh Europën brenda nesh!” “Çështja e Prestige Resort nuk është çështje as hoteli, as taksash, as ndërtimi pa leje!

Është çështje MEDIE, vije editoriale, lirie fjalie, sulm ndaj gazetarisë.  Kjo është të vrasësh Europën brenda nesh! Justifikimet “jo po”, ”jo se”, ”qysh”, “tek” nuk vlejnë.

Duhet reagim!”, thekson Boçi.

prestige-resort-15 (1)

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura