Po shkëlqen me Aston Vilën, klubet e Premier Ligës në “luftë” për Kutinjon

Apr 1, 2022 | 11:23
SHPËRNDAJE

Filipe Kutinjo la Barcelonën për t’u transferuar në formë huazimi tek Aston Vila dhe rikthimi i tij në Premier ka rezultuar mjaft i suksesshëm.

KUTINJO 1

Ai ka gjetur veten dhe është gati të qëndrojë në Angli, duke i bërë në njëfarë mënyre favor Barcelonës.

Klubi katalanas ka vendosur një klauzolë prej 40 milionë eurosh për Kutinjon dhe klubet e Premier Ligës janë vendosur në garë për të.

Aktualisht ai aktivizohet me Aston Vilën dhe trajneri i saj Stivën Xherard ka urdhëruar klubin të paguajë klauzolën 40 milionëshe.

Por klubi nga Birmingemi nuk është i vetmi, pasi në garë janë dhe Arsenali e Njukasëlli.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura