“Po krijon pandeminë e re”/ Pse Kylie Jenner po kritikohet kaq shumë nga ndjekësit e saj në Instagram?

Aug 4, 2022 | 23:56
SHPËRNDAJE

Panorama Plus/ Kylie Jenner është akuzuar se nuk respekton protokollet sanitare në kompaninë e saj Kylie Cosmetics.

“Në laborator duke krijuar një magji të re për ju djema, më mirë se kurrë,” shkroi Kylie Jenner në mbishkrimin e një foto-albumi në Instagram të mërkurën që e tregonte atë të veshur me një pallto laboratori ndërsa pozonte për foto në kompaninë së saj.

Disa nga ndjekësit e Jenner ishin të shqetësuar se flokët e saj të gjatë dhe të errët do të përfundonin në grimin që ajo po “krijonte”. Po ashtu, ylli i “Kardashians” nuk mbante doreza teksa trajtonte materiale të ndryshme.

Megjithatë, burime treguan për Page Six se Jenner nuk ishte në katin e prodhimit kur u bënë fotot dhe videot. E njëjta media raporton se ajo thjesht po rishikonte ngjyrat dhe po ideonte koncepte të reja.

Por kjo nuk u bë e qartë për fansat e saj!

Vish një kapak flokësh”, sugjeroi njëra prej tyre në postimin e saj. “Do të gjej flokët në make up”, komentoi një tjetër. “[A përfshin] edhe flokët tuaj?” pyeti një i tretë. “[A nuk supozohet që të mbani doreza, maskë dhe rrjetë flokësh???” pyeti dikush tjetër.

“Është duke i dhënë mësim shkencës së shkollës së mesme,” bëri shaka një person, ndërsa një tjetër u tall me mbishkrimin e Jenner me: “Në laborator duke krijuar pandeminë e re”.

Artisti i grimit dhe zhvilluesi i kozmetikës, fitues i çmimit Emmy, Kevin James Bennett, u bëri jehonë komenteve përpara se të kritikonte Jenner-in për “individët e saj.”

“Puna me prodhuesit e kozmetikës (dhe laboratorët e tyre) është pjesë e punës sime,” shpjegoi ai në postimin e saj. “Unë kam flokë shumë të shkurtër dhe nuk më kanë lejuar kurrë të hyj në laborator pa një rrjetë flokësh … dhe dorashka.”

Bennett kërkoi gjithashtu të dinte “çfarë laboratori injorant e lejoi [Jenner] të prekte gjërat pa ndjekur protokollet e duhura sanitare?”

Në një deklaratë më të gjatë në faqen e tij, eksperti i grimit shtoi, “Njerëz, kjo nuk është mënyra se si ne krijojmë kozmetikë dhe keqinterpretojmë se si funksionon industria jonë. Prodhuesit e besueshëm ndjekin protokolle të rrepta sanitare për t’ju mbrojtur.”

Por Bennett mori pjesën e tij të kritikave nga njerëzit e tjerë të industrisë që mbështetën informacionin e burimit të Page Six.

“Asnjë laborator nuk do ta lejonte atë të bënte derdhjen, matjen, përzierjen, etj.,” komentoi një ekspert në postimin e tij, duke shtuar, “Foto të lezetshme, do të doja të dukesha kaq e nxehtë në laborator haha.”

Një tjetër pohoi se “shumë pronarë markash i bëjnë ato fotografi”.

“Ajo nuk po bën asgjë të keqe,” argumentuan ata, “dhe ne nuk kemi asnjë mënyrë për të ditur se sa e përfshirë është ajo në formulim.”

© Panorama.al

Te lidhura