Peshëngritje/ Erkand Qerimaj renditet i treti në dygarësh, Godelli braktis garën për shkak të…

Apr 7, 2021 | 20:48
SHPËRNDAJE

Në Europianin e peshëngritjes që po zhvillohet në Rusi, Erkand Qerimaj ka mundur të dalë në vendin e tretë dhe pse i dëmtuar.

qerimajj

Qerimaj arriti të bëjë mjaft mirë në stilin e shkëputjes në Baterinë B, teksa në tre provat arriti të ngrejë, 150 kg, 154 kg dhe 156 kg. Në këtë garë shkodrani u rendit i treti, ndërsa ndryshe ishte situata në stilin e shtytjes, teksa ja doli në tentativën e parë me 180 kg, dhe dështoi në dy tjerat me 184 kg dhe 185 kg.

Gjithsesi kjo mund të quhet një arritje për peshëngritësin shqiptar i cili dhe pse i dëmtuar nuk u tërhoq nga gara.

Ndërkohë ndryshe ka qenë situata për peshëngritësin tjetër, Daniel Godelli i cili u dëmtua dhe nuk mundi të vazhdojë dot garën.  Në tentativë për të ngritur 152 kg në stilin e shkëputjes, Godelli u dëmtua dhe e kishte të pamundur të vazhdonte garën, duke e braktisur atë.

rimiiii

PANORMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.