Pesë të arrestuar në pak orë në Tiranë, mes tyre një femër. Ja pse akuzohet ajo

May 28, 2022 | 12:27
SHPËRNDAJE

Policia e Tiranës vuri në pranga pesë shtetas orët e fundit në Tiranë, për vepra të ndryshme penale. Mes tyre dhe shtetasja e cila ishte në kërkim, me inicialet Q. H., 26 vjeçe, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë i ka caktuar masën “Arrest në burg”, për veprën penale “Vjedhja”.

tirane-policia-e-shtetit-700x466

Njoftimi nga Policia Tiranë

Specialistët për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme dhe Narkotikëve bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve S. L., 34 vjeç, dhe M. B., 48 vjeç, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, pasi gjatë kontrollit të mjetit me të cilin këta shtetas udhëtonin, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale, një sasi lënde të dyshuar narkotike të llojit kokainë.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 4 bënë kapjen e shtetases në kërkim Q. H., 26 vjeçe, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë i ka caktuar masën “Arrest në burg”, për veprën penale “Vjedhja”.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Kavajë bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit G. Sh., 45 vjeç, pasi u kap duke drejtuar mjetin nën efektin e alkoolit.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit R. K., 33 vjeç, pasi u kap duke drejtuar mjetin nën efektin e alkoolit.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

© Panorama.al

Te lidhura