Pesë raste të reja me coronavirus në Maqedoni

| 21:33
SHPËRNDAJE

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferecnë për shtyp tha se “sot kemi pasur pesë raste pozitive të reja me cornavirus dhe dy të tjerë që testohen në laboratori tjetër duhet të vërtetohen”.

korona-780x439

Ai tha në Klinikën për Sëmundje Infektive ka 14 pacientë dhe se në spitalin ‘Zhan mitrev’ dy persona janë ankuar për simptoma por duhet që testet të vërtetohen, njofton Telegrafi Maqedoni.

“Do të mbyllen të gjitha vendkalimet kufitare”, kështu tha Venko duke shtuar se aeroporti i Shkupit do të mbyllet pas 48 orëve.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.