Përse na shpërthen stresi gjatë ditëve të nxehta? Studimi i fundit tregon se…

SHPËRNDAJE

Njerëzit mund të nervozohen me të vërtetë nga temperaturat e larta gjatë stinës së verës. Ky është rezultati i një studimi shkencor bërë së fundmi. Madje koha e nxehtë mund të shkaktojë inat dhe stres.

diell

Në fakt të gjithë do pyesni po si është e mundur, pasi të gjithë në verë presin që të marrin pushimet dhe të relaksohen. Dielli dhe deti janë të pëlqyer nga njerëzit në verë.

Lajmin e plotë e lexoni në linkun: http://www.panorama.com.al/panoramaplus/kujdes-gjate-diteve-te-nxehta-rrezikoni-te-jeni-me-nevrik-dhe-stresues/

 

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.