Përplasen dy trena në Serbi, raportohet për 20 persona të plagosur

Nov 17, 2023 | 23:47
SHPËRNDAJE

Të paktën 20 persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e përplasjes së dy trenave në Serbi.

trensa

Raportohet se përplasja ka qenë tepër e fortë duke bërë që treni të dalë nga shinat.

Të lënduarit u transportuan nga ekipet e urgjencës në Qendrën Shëndetësore në Oxhaci, si dhe në spitalin e Somborit.

Në këtë pjesë të rrugës është ndërprerë qarkullimi i trenave ndërsa qytetarët e pa lënduar do të vazhdojnë udhëtimin e tyre me autobus.

Autoritetet serbe tashmë kanë nisur një hetim për të zbuluar se kush është përgjegjës për aksidentin mes dy trenave.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura