“Përjetova shok”, Iva Aliko zbulon si reagoi pas arrestimit të Zogut të Tiranës për prostitucion: Ai është naiv, e kanë shfrytëzuar

SHPËRNDAJE

Pas akuzave të prokurorisë dhe përgjimeve të publikuara në media, ku përfshi Zogu i Tiranës (Hermes Nikaj) për prostitucion, modelja, Iva Aliko është shprehur se nuk ja merrte dot mendja kurrë që miku i saj do bëhej pjesë e këtyre shkrimeve.

zogu-tiranes-iva-aliko4

E ftuar në emisionin “Shqipëria live”, Aliko tha se përjetoi një shok të madh dhe nuk e priste një ngjarje të tillë, duke shtuar se e mësoi nga mediat.

Ndërsa u shpreh se Hermes Nikaj është pak naiv dhe i besonte gjithkujt.

Iva Aliko: “U zgjova më mëngjes dhe e marr vesh nga portalet, mediat. Përjetova një shok, nuk e prisja. Në bazë të shkrimeve, shkrimet ishin të papranueshme. Nuk e merrja dot me mend kurrë që do përfshihej Zogu në ato lloj shkrimesh. Nuk e njoh për një njeri të tillë. Jo vetëm unë, por të gjithë ata që e njohin personalisht, kanë një mendim me mua, e njohin si një person me humor, pak naiv, në kuptimin e mirë të fjalës, që i besonte gjithkujt, një person shumë pozitiv.”

Ndërsa pyetjes nëse mendon se mund të jetë shfrytëzuar, ajo iu përgjigj: “Pikërisht, ndaj mendoj se mund të jetë edhe aty. Mendoj se Hermesi është i shfrytëzuari. Rrinte me gjithkënd dhe ndoshta prandaj mendoj që është viktimë.”

zogu-tiranes-iva-aliko2

Ndërsa tha se Zogu nuk ishte person që shpenzonte para tepër pasi kishte rrogë modeste.

Iva Aliko: “Nuk e njoh si person që shpenzonte tepër, madje Hermesi edhe lëvizjet e tij, domethënë e merrnim me makinë është person që shpenzon. Edhe për taksi nuk shpenzonte. Po edhe nuk kishte mundësi, ai kishte një rrogë modeste mesa di unë në TV.”

LEXO: EKSKLUZIVE/ “Më thërrasin ‘o seksi i burgut’, ‘na zbukurove burgun o diell’” – Hermes Nikaj rrëfen momentet në qelinë e 313-tës: Më kanë dashur shumë politikanë, por…

 

iva-aliko1 iva-aliko iva

Te lidhura


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.