PËRJASHTIMI NGA PARTIA/ Edmond Spaho: Mund të më shkarkojë vetëm nëse do isha anëtar i shoqatës së Bashës me Bardhin

Jan 11, 2022 | 9:38
SHPËRNDAJE

Edmond Spaho, ish-nënkryetar i Partisë Demokratike, ka reaguar pas vendimit të marrë nga kryesia e partisë për përjashtimin e tij nga partia.

edmondspaho

Duke ironizuar, Spaho thote se do te perjashtohej vetem po te ishte anetar i shoqates Basha-Bardhi.

“Lulzim Brava mund të më shkarkojë, nëse do të isha anëtar, vetëm nga shoqata e tij me Gaz Bardhin. E ashtuquajtura kryesi e zgjedhur në kundërshtim me statutin dhe e shkarkuar nga Kuvendi i 11 dhjetorit nuk merr dot asnjë vendim për mua dhe këdo”, tha Spaho për A2CNN.

© Panorama.al

Te lidhura