Përfundon spektakli në Bernabeu, Reali fiton me rezultatin 3-1 përballë Milanit

Aug 11, 2018 | 21:55

Ka përfunduar ndeshja në Santiago Bernabeu midis Milanit dhe realit të Madridit me fitoren e këtyre të fundit. Të dyja skuadrat kanë bërë një ndeshje të shkëlqyer dhe të luftuar nga të dyja krahët.

gfhgfdhj

Rezultati përfundimtar i ndeshjes ishte 3-1. Ndësa pjesa e parë u mbyll në shifrat 2-1. Për Reali e Madridit shënoi Benzema dhe Garet Bejl në pjesën e parë ndërsa në fund të pjesës së dytë shënoi Majoral. Ndërsa nga krahu tjetër për Milanin shënoi vetëm Higuain për të cilin ishte goli i parë me fanellën e kuqezinjve.

FT| Real Madrid-Milan 3-1