Përfundojnë diskutimet dypalëshe, pritet të nisë në Ohër takimi Kurti-Vuçiç

Mar 18, 2023 | 15:03
SHPËRNDAJE

Takimet dypalëshe të zyrtarëve të BE-së me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç, në Ohër të Maqedonisë së Veriut kanë përfunduar.

vucickurti

Siç raportojnë mediat kosovare, takimi i përbashkët Kurti-Vuçiç i ndërmjetësuar nga Borell dhe Lajçak pritet të nisë së shpejti.

Siç ka njoftuar zyrtarisht BE-ja, në agjendë është diskutimi për Aneksin e zbatimit të propozimit të BE-së për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura