Për të humbur peshë, ndryshoni orarin në të cilin hani! Ja se si…

SHPËRNDAJE

Për të humbur peshë ju duhet të hani në orë të caktuara. Hulumtimi i ri ka gjetur se ndryshimi i orarit kur hani mund të çojë në humbje peshe. Bërja e ndryshimeve të vogla në mëngjes ose darkë mund të ndihmojë në reduktimin e yndyrës trupore.

orario_pasti

Një studim pilot nga Universiteti Anglez i Surrey ka analizuar ndikimin e një ndryshimi në orarin e marrjes së ushqimit dhe përbërjen e trupit, duke zbuluar se “dieta me orar të kufizuar”, një formë agjërimi me ndërprerje, është e dobishme për ata që duan të humbin peshë.

Lajmin e plotë e lexoni në linkun: http://www.panorama.com.al/panoramaplus/per-te-humbur-peshe-ndryshoni-orarin-ne-te-cilin-hani-ja-se-si/

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.