PD letër kryetarit të Kuvendit: Të premten, të nisë shqyrtimi i vetingut në politikë

| 14:07
SHPËRNDAJE
 

PD i ka dërguar një letër zyrtare kryetarit te Kuvendit Gramoz, për mbledhjen e Këshillit te Legjislacionit dhe Komisionit te Ligjeve, ditën e premte.

Në letër-kërkesë, dërguar në emër të PD nga kryetari i Grupit Edmond Spaho, kërkohet që ditën e premte, të nisë shqyrtimi i vetingut në politikë në mbledhjen e Përbashkët të Këshillit të Legjislacionit dhe Komisionit të Ligjeve.

db9eb859-85df-4b0c-80a7-6f2c1a9dfec4

“Duhet të nisë shqyrtimi i nismës kushtetuese të opozitës për të amenduar opozitën që njësoj si gjyqtaret, prokurorët, policët gardistët e thjeshtë, politikanët ti nënshtrohet vetingut”, apeloi më herët gjatë ditës së sotme kryetari i PD-së, Basha nga selia blu.

PANORAMA

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.