PD i përgjigjet Ramës për shifrat e vrasjeve në Shkodër: E vërteta që e fshehe është se me ty krimi nuk ka…

SHPËRNDAJE

Partia Demokraitke, i është përgjigjur keyeminsitrit Edi Rama, për shifrat e vrasjeve në Shkodër të publikuara nga ky i fundit.

Në një postim në Facebook, PD shkruan se  e vërteta është se, në vitin 2010 është zbuluar 89% e vrasjeve. Ndërsa në vitin 2018, që Rama e fsheh nga grafiku i tij, zbulimi i krimit është zero.

41026216_10156581463239909_7233987084208308224_n

Postimi i plotë

Gjysëm të vërtetat janë gjithmonë gënjeshtra!

Edi Rama fshihet pas statistikave të vrasjeve ndër vite në Shkodër, por nuk tregon zbulueshmërinë e krimit në Shkodër.

E vërteta është se:

Në vitin 2010 është zbuluar 89% e vrasjeve.
Në vitin 2018, që Rama e fsheh nga grafiku i tij, zbulimi i krimit êshtë zero.

Me Edi Ramën krimi nuk ka ndëshkim!

Çlirimi i qeverisë nga krimi ështe prioriteti madhor i shoqërisë sot.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakShteti në këmbë, 670 forca policie për Shqipëri-Izrael. Nga njësia antieksploziv, te FNSH, RENEA dhe...
Artikulli tjetërMarijuanë e kokainë në makinë, arrestohet reperi i famshëm që bashkëpunoi Elvana Gjata

S'KA KOMENTE

Comments are closed.