Pas tërmetit të fuqishëm në Korçë, lëkundje të tjera gjatë gjithë natës. Ç’thotë IGJEUM

| 9:27
SHPËRNDAJE

Nuk ka paqe toka ne Korçë. Lekundje te tjera termeti kane vijuar pergjate gjithe nates deri ne oret e para te mengjesit te sotem.

IGJEUM raporton se per daten 2 nentor jane regjistruar 8 termete te tjera, qe pasojne gjithe pasgoditjet e rena gjate dates 1 nentor.

Banoret thone se i kane ndjere lekundjet, edhe pse magnituda nuk ka qene shume e forte. Me e forta e matur ka qene me magnitude 3.2, afer Bilisht me epiqender.

Lekundjet pasojne goditjen e forte qe ndodhi mengjesin e djeshem me magnitudë 5.2 i shkallës Rihter. Epiqendra e termetit ka qene 3 km ne Veri Lindje te Miras dhe 11 km ne Juglindje te Korces.

1

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.