Pas tërmetit që shkundi Tiranën, tjetër goditje natën. Ku u zhvendos epiqendra

SHPËRNDAJE

Pas termetit te djeshem qe shkundi Tiranen, te tjeter termet eshte regjistruar ne oret e para te mengjesit te sotem.

Sipas IGJEUM lekundja eshte regjistruar ne oren 01:54 ne Kuraten, Durres dhe ka pasur magnitude 1.4.  Lekundja ka qene per fat e lehte dhe nuk eshte ndjere shume.

Ja tabela 

termet

Tërmeti shkundi Tiranën, ja ku ishte epiqendra dhe magnituda

Lëkundje tërmeti sërish në Tiranë. Lëkundjet janë ndier rreth orës 15:05. Termeti ka qene 31 km larg Tiranes, me epiqender ne Rrogozhine, dhe magnitude 4.5 ballë i shkalles Rihter, sipas te dhenave nga IGJEUM. Lekundjet jane ndiere edhe ne Kavaje dhe Durres.

Te dhenat e fundit zyrtare per termetin, sipas IGJEUM:

Data: 17/07/2018

Ora: 13:05:07

M=4.7

Place: 11 Km, VL Rrogozhin. 26 Km ne Jug te Tiranes 41.1° N, 19.78° E

Thellësia: 36 KM.

TERMETI NE RROGOZHINE

6ac4748b-757e-4e55-8e67-179f98794bc0

vijon…

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.