Pas panikut në Elbasan, tjetër goditje tërmeti në vend. Ja ku ishte epiqendra

SHPËRNDAJE

Pas dy goditjeve te termetit mbreme ne Elbasan, tjeter lekundje eshte regjistruar ne vend paraditen e sotme.

IGJEUM ben me dije se ng Elbasani, epiqendra u zhvendos ne Fushe Kruje.

Sipas te dhenave, lekundja u shenua ne 08:24 dhe kishte magnitude 1.6. Nuk ka raportime per deme.

1

Dy goditje termeti jane shenuar dje ne vend, i dyti qe ishte edhe me i forte eshte shenuar ne oret e vona te mbremes. IGJEUM ka regjistruar dy lekundjet qe e kane pasur epiqendren te dyja ne Elbasan.

Sipas tables qe mund te shihni me poshte, goditja e dyte e termetit eshte shenuar ne oren 22:42 te mbremjes me epiqender 5 kilometer ne Lindje te Elbasanit dhe me magnitude 3.3.

Lekundja eshte ndjere nga banoret, qe jane vene ne panik, por nuk ka pasur deri tani raportime per deme. Me heret, po dje nje tjeter lekundje u shenua ne Elbasan me magnitude 2. termet

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprak"Një vit në SHBA, pa pagesë", ambasada amerikane jep njoftim të rëndësishëm për këta nxënës
Artikulli tjetërIntegrimi Europian si komunikim

S'KA KOMENTE

Comments are closed.