Pas një javë mësimi online, sot nxënësit i rikthehen bankave të shkollës. Ja skenari që do të ndiqet

| 8:28
SHPËRNDAJE

Pas një jave mësimi online, si pasojë e motit me temperatura të ulëta, sistemi parauniversitar në vendin tonë sot rikthehet në programin e mëparshëm të parashikuar në Ministria e Arsimit.

mesimi ne pandemi

Sipas këtij skenari, nxënësit që frekuentojnë ciklin fillor dhe maturantët do ta ndjekin mësimin në shkollë, ndërsa nxënësit e klasave të 6-11 do ta bëjnë atë të kombinuar.

Në udhëzimin e Ministrisë së Shëndetësisë bëhet me dije se shkollat e mesme në Tiranë, Fier, Vlorë, Berat, Durrës, Gjirokastër, Lezhë, Lushnje, Pogradec dhe Kamëz, që cilësohen zona me përhapje të lartë të Coronavirusit do ta vazhdojnë mësimin online deri në vendimin e Komitetit Teknik që pritet këtë javë.

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.