Pas ndjesës, Rama nxjerr projektin për unazën në Fier: Nis në vjeshtë

SHPËRNDAJE

Kryeministri Rama e ka nisur diten sot duke ndare lajmin se ne vjeshte nisin punimet per Bypass-in e Fierit, qe u shnderruar ne kete vere ne nje gangrene per te gjithe udhetaret, te panjohur apo edhe personazhe te njohur, te cilet nuk ngurruan te leshoheshin me sharje e mallkime.

1533140820_EdiRAMA

Kujtojme se ne një takim me të rinjtë dhe pedagogët e Akademisë së 100 fshatrave, Rama e ceku kete problem duke kerkuar edhe ndjese. “Dua të bëj një falenderim për të gjithë ju që erdhët dhe duke veçuar ata që erdhën me vonesë sepse janë më të lodhur nga rruga e gjatë, me ndjesën e bllokimit në Fier, shpresoj që të jetë viti i fundit që të bllokohet rruga në Fier”- tha ai ne ate takim. 

Postimi i Rames 

MIRËMËNGJES 😃 dhe me këtë projekt të Programit Kombëtar të Mirëmbajtjes së Rrugëve Kombëtare, që pas dekadash ka kthyer në standarde normale unazën lindore të Fierit, ju uroj një ditë të mbarë🌹

Punimet që nisin në vjeshtë për Bypass-in e Fierit do të bejnë të mundur çlirimin e plotë të trafikut të automjeteve drejt jugut në sezonin e ardhshëm veror 😊

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.