Pas mbledhjes me kabinetin në Lezhë, Rama viziton memorialin e Skënderbeut

SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama në vijimësi të vizitës së tij në Lezhë ka vizituar gjatë mbrëmjes memorialin e heroit tonë kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeut.

414b0b89-5170-430b-aeb3-30f7d7fcde8a

Viti 2018 është shpallur si Viti Mbarëkombëtar i Skënderbeut pasi përkon me 550 vjetorin e vdekjes së tij.

31f4d037-ac34-4fcd-ae85-661402526b4f

Kryeministri Rama dhe kabineti qeveritar ndodhen në Lezhë në sajë të mbledhjes të bërë tashmë traditë në çdo muaj për të diskutuar dhe miratuar vendime.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakAsfiksohen 6 shqiptarë të një familje në Itali, problemi me sobën për pak sa nuk shkaktoi tragjedi
Artikulli tjetër“Vdekja e foshnjave të sapolindura”, reagon deputeti që bëri denoncimin: Shqiptarët u njohën me...

S'KA KOMENTE

Comments are closed.