Pas kthimit në Shqipëri u vetëkarantinua, polici del pozitiv ndaj COVID-19. Çifti i moshuar në Korçë infektoi dhe fqinjën

| 14:57
SHPËRNDAJE

drejtoria korce

Nga 9 ka shkuar në 11 numri i të prekurve me koronavirus në Korçë.

Dy rastet e reja me Covid-19 janë ai i një punonjësi policie i cili rezultuar pozitiv ndërsa mësohet se ka pasur histori udhëtimi jashtë Shqipërisë, e ka qenë i vetëkarantinuar pas kthimit.

Korespondentja e Panorama bën me dije se se personat e afërt te kontaktit me të kanë rezultuar negativë, ndërsa vetë polici është dërguar në spitalin Infektiv në Tiranë për mjekim.

Rasti i dytë është një i moshuar nga Korça, fqinj me çiftin e moshuar që rezultuan pozitivë pak ditë më parë.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.